Do zdarzenia doszło 24 sierpnia około godz. 14:00. Dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o młodym mężczyźnie siedzącym na torach kolejowych.
Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego pojechali w rejon ul. Budki i rozpoczęli sprawdzanie terenu przy torowisku. Znaleźli tam 20-letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego, który leżał pomiędzy torami z głową na szynie.
W tym samym czasie funkcjonariusze usłyszeli zbliżający się pociąg, którego maszynista używał sygnału ostrzegawczego. Policjanci natychmiast ściągnęli mężczyznę z torowiska w bezpieczne miejsce.
Według policji od 20-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Miał również problemy z logicznym kontaktem i koordynacją ruchową, dlatego na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego.
Mężczyzna nie odniósł obrażeń. Po udzieleniu mu pomocy wrócił pod opiekę rodziny.