Zawodnicy wystartują z Promenady Gwiazd w Międzyzdrojach około godz. 13.05. Trasa drugiego etapu liczy około 151 km i prowadzi m.in. przez Kamień Pomorski, Golczewo, Nowogard, Goleniów oraz prawobrzeżną część Szczecina. Na trasie zaplanowano lotne premie w Kamieniu Pomorskim, Nowogardzie i Goleniowie.
W Szczecinie kolarze przejadą ulicami Lubczyńską, Emilii Gierczak, Przestrzenną i Eskadrową, następnie przez Most Cłowy, ul. Gdańską, Trasę Zamkową i ul. Jana z Kolna. Meta znajdzie się w rejonie Wałów Chrobrego.
Które ulice będą zamknięte?
Od północy do około godz. 20.00 wyłączone z ruchu będą m.in. ul. Łady, ul. Jana z Kolna, część Nabrzeża Wieleckiego, ul. Komandorska i Admiralska oraz fragment ul. Małopolskiej. Od godz. 9.00 zamknięty zostanie również zjazd z Trasy Zamkowej w stronę ul. Jana z Kolna i Dubois.
Największych utrudnień należy spodziewać się po południu. Trasa Zamkowa i ul. Gdańska w kierunku lewobrzeża mają być czasowo wyłączane z ruchu w związku z przejazdem peletonu. Organizator przewiduje zamknięcie Trasy Zamkowej mniej więcej w godz. 15.15–17.30, jednak dokładny czas może zależeć od tempa wyścigu.
Objazdy zamkniętego odcinka ul. Jana z Kolna będą prowadziły m.in. przez ulice Dubois, Parkową, Malczewskiego i Matejki. Kierowcy jadący od strony Mostu Długiego będą kierowani przez Wyszyńskiego, Niepodległości i plac Żołnierza Polskiego.
Zmiany w autobusach i tramwajach
Na czas przejazdu zawodników możliwe będą czasowe wstrzymania oraz zmiany tras autobusów linii A, B, C, 56, 64, 72, 73, 77, 93, 96 i 97. Decyzje o zatrzymaniu ruchu i skierowaniu pojazdów na objazdy będą podejmowane na bieżąco przez służby nadzoru ruchu.
Stała organizacja ruchu ma zostać przywrócona najpóźniej około godz. 20.00. Miasto apeluje, aby kierowcy wcześniej zaplanowali podróż i w miarę możliwości omijali Trasę Zamkową, ul. Gdańską, ul. Jana z Kolna oraz okolice Wałów Chrobrego.