Złodziej kradnie na oczach attaché wojskowego Izraela jego samochód

REKLAMA

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło, jak podają media, w „nieujawnionym europejskim mieście” w ubiegłym tygodniu. Złodziej spokojnie podszedł do samochodu którym poruszał się attaché izraelskich sił zbrojnych (IDF), wsiadł do niego i odjechał.

Wszystko to działo się nie tylko na oczach samego attaché, ale również na oczach jego ochroniarza, który najpierw patrzył jak SUV odjeżdża, a dopiero po chwili zastanowienia nagle zaczął biec za pojazdem.

Reklama

Samochód ostatecznie daleko nie zajechał. Został odnaleziony w dzielnicy muzułmańskiej gdzie porzucił go złodziej ponieważ samochód został zablokowany przez producenta. W środku porzuconego Audi znajdował się portfel i dwa wojskowe mundury.  Nie znaleziono natomiast laptopa.

Izraelskim wojskowym nie wolno przechowywać służbowych laptopów z wrażliwymi danymi w swoich domach, ani w pojazdach. Ten zakaz został w tym przypadku złamany i wobec obu izraelskich żołnierzy zostało wszczęte śledztwo.

Nie wiadomo dlaczego lokalny kierowca SUV-a, którym poruszali się obaj Izraelczycy, nie wyłączył silnika, co umożliwiło złodziejowi łatwą kradzież auta.

Źródło: RT