Sport

Nie żyje utalentowany zawodnik. Zmarł podczas treningu!

REKLAMA

Sport zawodowy niestety często niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Problemy dotykają nie tylko starszych zawodników, ale również tych młodych, którzy dopiero zaczynają poważną karierę.

Tak niestety było w przypadku utalentowanego rugbysty Kato Ottio. Raptem 23-letni zawodnik miał właśnie rozpoczynać swoją przygodę w słynnej brytyjskiej Super League w drużynie Widnes Vikings. Zawodnikowi z Papui Nowej Gwinei wróżono świetlaną przyszłość. Nikt się nawet nie spodziewał, że tak młody człowiek może mieć jakieś poważniejsze problemy ze zdrowiem.

REKLAMA

Młody Rugbysta miał niedługo wylatywać na wyspy. Dotychczas grał bowiem w australijskim Canberra Raiders. Swojego debiutu w elitarnej brytyjskiej lidze jednak nie doczekał. Podczas jednego z treningów Ottio niespodziewanie zmarł. Póki co nie ma szerszych informacji, a jego śmierć owiana jest tajemnicą. Media jedynie podają, że powodem zgonu był… „nagły problem zdrowotny”.

Nowy klub rugbysty wydał specjalne oświadczenie, w którym mówią o tym, jak wielkim szokiem była dla nich śmierć zawodnika. Drużyna ubolewa nad tym, że Ottio nigdy nie spełni już swojego marzenia o zagraniu w pierwszej lidze. Oczywiście łączą się również w bólu z rodziną 23-latka.

REKLAMA

 

 

Do Góry