Zatrzymali do kontroli starszego pana. W desce rozdzielczej celnicy znaleźli… dziecko! [FOTO]

REKLAMA

Celnicy byli w szoku, gdy podczas przeszukiwania auta u starszego pana w desce rozdzielczej znaleźli dziecko. Chłopiec miał być przemycony do Hiszpanii. Został odkryty 8 listopada w hiszpańskiej prowincji Melilla, w Afryce.

Celnicy zatrzymali do rutynowej kontroli jadącego BMW 65-letniego emeryta. Ponieważ z hiszpańskiej prowincji łatwo przedostać się do Europy drogą morską, to celnicy dużo uważniej przyglądają się zatrzymywanym autom. Między innymi mają sprzęt, który pozwala im wykrywać bicie serca. To dzięki temu udało im się odkryć, że w aucie ukryte jest żywe stworzenie. Gdy rozmontowali deskę rozdzielczą okazało się, że to człowiek, a dokładniej 12-letni chłopiec.

Reklama

Celnicy wyciągnęli dziecko, które samo nie było w stanie się poruszać, bo, jak podejrzewali celnicy, długi czas jechał w jednej pozycji, z przykurczonymi nogami. Chłopczyk był wycieńczony i miał problemy z oddychaniem. Jak się okazało – podróżował z Gwinei i wybierając najbezpieczniejszą trasę pokonał kilka tysięcy kilometrów.

Policja zatrzymała emeryta, a chłopiec trafił do szpitala na obserwacje, a następnie do ośrodka opiekuńczego. 65-latek natomiast odpowie za przemyt ludzi. Policja bada motywy przestępstwa. Nie są znane póki co relacje starszego pana i 12-latka.