Polska

Na wyłudzeniach VAT zdobyli więcej kasy niż za napad stulecia… Policja zatrzymuje kolejne osoby!

REKLAMA

Trwa śledztwo policji w sprawie rekordowych wyłudzeń VAT, którego miała dopuścić się zorganizowana grupa przestępcza. Nie uwierzycie, jaką kwotę udało się wyłudzić!

Na stronie policji można przeczytać o zatrzymaniu kolejnej osoby, w związku ze sprawą wyłudzeń VAT. Zarzuty ma już aż 30 osób!

REKLAMA

„Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępstw gospodarczych wspólnie z funkcjonariuszami wydziału dochodzeniowo – śledczego zatrzymali kolejną osobę w sprawie dotyczącej rozpracowania grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT. Szacowana kwota wyłudzeń wynosi ponad 270 mln zł. Do tej pory zarzuty przedstawiono już 30 osobom. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, a nadzoruje je Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.
19 grudnia br. funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z policjantami Wydziału Dochodzeniowo Śledczego, z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kolejną osobę w sprawie grupie przestępczej zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT od transakcji dotyczących obrotu paliwami i luksusowymi samochodami.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, a nadzoruje je Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Szacowana kwota wyłudzeń wynosi ponad 270 mln złotych. Dotychczas w toku śledztwa zarzuty popełnienia przestępstw w tym i skarbowych przedstawiono ponad 30 osobom.

REKLAMA

Zatrzymany w dniu 19 grudnia br. mężczyzna miał werbować dla grupy inne osoby fizyczne, potocznie zwane „słupami”. Osoby te zakładały działalności gospodarcze, wykorzystywane następnie w przestępczym mechanizmie oszustw podatkowych i innych przestępstw gospodarczych.

Podejrzany został doprowadzony do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Tam usłyszał zarzuty m. in. udziału w zorganizowanej grupie, pomocnictwa do popełniania przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów i oszustw skarbowych.

Obecnie nadal wyjaśniane są okoliczności tej sprawy.”

Źródło: policja.pl

REKLAMA

Do Góry