Sport

Polski medalista mistrzostw świata zawiesza karierę. „Wielu ludzi z otoczenia chce mnie zniszczyć” [WIDEO]

REKLAMA

Polskim skoczkom od kilku sezonów idzie naprawdę dobrze. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mogą być zadowoleni. Jeden z naszych zawodników postanowił zawiesić karierę.

Chodzi o Jana Ziobro, który wraz z drużyną zdobył brązowy medal mistrzostw świata w Falun w 2015 roku. Na swoim koncie ma również zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata  z 2013 roku z Engelberga. Niestety jego kariera została mocno zastopowana. Teraz skoczek podjął decyzję o zawieszeniu kariery i z tego powodu postanowił nagrać filmik, w którym opowiada o kulisach swojej decyzji.

REKLAMA

– To kontynuowanie mojej kariery nie ma po prostu sensu, gdyż wielu ludzi z otoczenia po prostu chce mnie zniszczyć jako zawodnika. Jest szereg decyzji, które można by było rzec, że są skandaliczne. Te decyzje i te kłody są mi rzucane od dłuższego czasu pod nogi. Jestem na każdym kroku pomijany, poniżany i traktowany gorzej niż tło – zwierza się Ziobro.

Okazuje się, że decyzje o niepowołaniu Ziobry na Puchar Kontynentalny nie były spowodowane jego słabą dyspozycją. Z tego co mówi skoczek, oddawał on naprawdę dobre skoki. To jednak jego kolega, który skakał 20 metrów bliżej otrzymał powołanie.

REKLAMA

– Była sytuacja o wyborze ekipy, która ma jechać do Titisee Neustadt na Puchar Kontynentalny. Skakaliśmy na skoczni w Zakopanem przed Sylwestrem. Oddawałem takie odległości w granicach 122-125 metrów. Kolega Andrzej Stękała skakał w granicach 105, może 110 metrów i ja niestety nie dostałem powołania na te zawody – wyjaśnia reprezentant Polski.

Według skoczka w tym otoczeniu są ludzie ważni i ważniejsi. Dlatego też nie mógł podjąć innej decyzji niż ta o zawieszeniu kariery. Na koniec podziękował za wszystko kibicom i powiedział, że teraz ma czas na odpoczynek.

 

Do Góry