Weganie atakują sklepy mięsne. Rzeźnicy proszą rząd o ochronę

REKLAMA

Francuscy rzeźnicy napisali list do ministerstwa spraw wewnętrznych z prośbą o policyjną ochronę. Wszystko to w związku z atakami na sklepy mięsne jakich dokonują członkowie organizacji działających na rzecz praw zwierząt. Zagrożone jest, zdaniem 18 tysięcy pracowników skupionych w federacji rzeźników, życie i zdrowie osób pracujących w tej gałęzi branży spożywczej.

Coraz bardziej agresywne działania wymierzone w sklepy mięsne ma wg rzeźników związek z coraz większym naciskiem ze strony mediów na „wegański styl życia”. Rzeźnicy zwracają wręcz uwagę, że środowiska wegan chcą narzucić swój styl życia reszcie społeczeństwa. Ze strony wegan dochodzi do przemocy nie tylko werbalnej, do mowy nienawiści skierowanej w producentów mięsa, ale również dochodzi od przemocy fizycznej. Jak pisze Guardian w regionie Hauts-de-France na północy Francji w kwietniu tego roku zostało zaatakowanych 7 sklepów, które napastnicy oblali sztuczną krwią i „ozdobili” graffiti. Jak widać na zamieszczonym poniżej filmie dochodzi również do większych dewastacji. – wybijane są szyby witryn sklepowych.

Reklama

Atakowane są nie tylko sklepy z mięsem, ale również z… serami. Na sklepie w Lyonie w ubiegłym roku działacze wegańscy namalowali sprayem napisy „Mleko = gwałt”, „Mleko = morderstwo”. Właściciel sklepu na Facebooku zamieścił zdjęcia z dewastacji nazywając tych którzy dokonali aktu wandalizmu „szumowinami”.

Źródło: Guardian