UWAGA! Jesteś klientem tego banku? Hakerzy mogą mieć dostęp do Twojego konta!

REKLAMA

Klienci aż 14 banków w Polsce mogą czuć się niespokojni o stan swojego konta. Hakerzy mogą mieć dostęp do konta tych osób, które robiły zakupy w sieci

Firma Eset poinformowała, że na atak hakerski mogą być narażeni klienci tych banków, którzy kupowali w sklepie Google Play. Eset wykrył dwie groźne aplikacje – „CryptoMonitor” i ‚StorySaver’. Aplikacje te po zainstalowaniu na smartfonie zamiast oryginalnej strony banku, wyświetlają fałszywą stronę. Dzięki temu pobierane dane klientów, którzy próbują dokonać zakupów.

Reklama

Oba programy mają z pozoru zupełnie inne przeznaczenie. „CryptoMonitor” ma służyć śledzeniu kursów walut. Przeznaczeniem „StorySaver” jest ściąganie filmów z Instagrama. Prawdziwy cel tego oprogramowania jest jednak zupełnie inny. Jeżeli aplikacja zainstaluje się na smartfonie użytkownik telefonu w którymś momencie może uzyskać powiadomienie rzekomo ze swojego banku: nowa wiadomość od Twojego banku.

Jeżeli zareaguje na takie powiadomienie i będzie próbował zalogować się do swojego banku, tym samym przekaże internetowym złodziejom dane dostępu do swojego konta. Google już usunął groźne aplikacje po tym jak został o tym poinformowany przez firmę Eset. Ale wciąż mogą one znajdować się na telefonach klientów, którzy dali się podpuścić hakerom.

Oto lista banków, których klienci mogli wpaść w pułapkę hakerów:
– Alior Mobile,
– Bank Pekao,
– BusinessPro,
– BZ WBK24 mobile
– Citi Handlowy,
– Getin Mobile,
– IKO,
– mBank,
– Millennnium,
– Mobile Bank,
– Moje ING mobile,
– Nest Bank,
– PekaoBiznes24,
– plusbank24.