Polska

Skandaliczne sceny w sejmie. Dziennikarz TVP zaatakowany przez… posła Platformy Obywatelskiej! [WIDEO]

REKLAMA

Dziennikarz TVP Info Rafał Sitek rozmawiał w sejmie z posłem PO Rafałem Grupińskim. Po jednym z pytań, poseł zdenerwował się i zaatakował pracownika stacji publicznej.

Rozmowa dotyczyła spotkania sędziów z posłami w siedzibie Platformy Obywatelskiej. Po opublikowaniu tego nagrania w mediach wybuchła burza. Pojawiło się wiele zapytań, czy to są te właśnie niezawisłe sądy, skoro ich pracownicy spotykają się prywatnie z posłami jednej partii. Rafał Grupiński starał się tłumaczyć spokojnie całą sytuację. W pewnym momencie jednak nie wytrzymał i zaatakował dziennikarza.

– Zaprosiliśmy sędziów na czas czekania na herbatę do Czytelnika. Gdyby posłowie PiS zgodzili się na wysłuchanie publiczne, nie byli przeciwni, to być może gościliby u marszałka Kuchcińskiego, który przyjmował ich zgodnie z rangami tego typu poważnych spotkań – mówił jeszcze spokojnie poseł.

Rafał Sitek jednak dociekał bardziej i spytał o miejsce spotkania.

REKLAMA

– A co udało się ustalić na tym spotkaniu i dlaczego w siedzibie Platformy Obywatelskiej się spotykacie z sędziami, którzy mają być niezawiśli? -pytał dziennikarz.

Wtedy już miarka się przebrała i Grupiński nie wytrzymał. Złapał dziennikarza za mikrofon i zwrócił się do niego tymi słowami:

– Niech pan przestanie z tą propagandą. Dlaczego pan pracuje w PiS-ie? – odpowiedział przewodniczący klubu parlamentarnego PO.

Oczywiście nagranie trafiło do sieci. Stacja TVP Info opublikowała je na swoim Twitterze, tak podpisując całe zajście: „Niewygodne pytania odnośnie sędziów budzą agresję?”.

REKLAMA

Chodzi o to spotkanie posłów z sędziami:

 

REKLAMA

Do Góry