Świat

Tak wygląda Europa XXI wieku! Ojciec muzułmanin zmasakrował córkę młotkiem, po tym jak przyłapał ją na…

REKLAMA

42-letni Soruth Ali chociaż opuścił rodzinny kraj, by zaznać życia w Europie, to nie potrafił dostosować się do panujących w nim zasad. Mieszkający w Leigh, w hrabstwie Greater Manchester, w Wielkiej Brytanii muzułmanin jest ojcem czwórki dzieci i właścicielem restauracji. Mężczyzna stanął przed sądem po tym, jak 21 sierpnia brutalnie zaatakował swoją 17-letnią córkę Fatimę.

REKLAMA

Ali spał spokojnie w swoim rodzinnym domu, gdy o 5 nad ranem usłyszał dziwny hałas. Ponieważ dochodził z pokoju jego córki, skierował kroki w tamtą stronę. Wtargnął do pokoju i zastał 17-latkę w łóżku ze swoim chłopakiem – Brytyjczykiem Jamesem Martinem, z którym związek ukrywała przed rodziną. Mężczyzna wpadł w szał. Wziął młotek i uderzył nim w głowę Martina, po czym wywlókł go z domu i wyrzucił na ulicę. Następnie postanowił ukarać swoją córkę. Zaczął uderzać ją młotkiem i kopać. Dziewczyna upadła i skuliła się, a wtedy Ali chwycił ją za włosy i zaciągnął na korytarz.

Fatima tak bardzo bała się ojca, że policja musiała umieścić ją w kryjówce do czasu ogłoszenia wyroku. Policjantom opowiadała, że ojciec był bardzo stanowczy i religijny. Musiał mieć kontrolę nad całą rodziną i nie pozwalał jej wychodzić z domu bez hijabu. Dziewczyna prowadziła więc podwójne życie. Przy ojcu zachowywała się, jak tego oczekiwał, a gdy nie było go w pobliżu – zdejmowała chustę i potajemnie spotykała się ze swoim brytyjskim chłopakiem.

REKLAMA

Chciałam tylko żyć po swojemu – powiedziała dziewczyna.

Muzułmanin nie wykazał skruchy w sądzie. Został opisany jako oschły i pozbawiony empatii. Sąd  w Bolton skazał go jedynie na 14 miesięcy więzienia.

Do Góry