Świat

Tajemnicze zniknięcie młodej kobiety. Aresztowana została 71-latka!

REKLAMA

71-letnia kobieta została aresztowana pod zarzutem zamordowania 19-nastolatki. Do zatrzymania staruszki doszło zaledwie kilka godzin po tym jak emerytka, wystąpiła w telewizji z emocjonalnym apelem do zaginionej.

W programie ujawniła, że była ostatnią osobą, która widziała ją żywą. Kobieta płakała przed kamerami opowiadając, że 19-letnia Gaia Pope przybiegła do niej bardzo zdenerwowana, uścisnęła ją i wyszła. Dziewczyna została zarejestrowana na kamerach monitoringu, jak biegnie wzdłuż Manor Gardens, w nadmorskiej miejscowości Dorset, około godziny 16, we wtorek 7 listopada.

REKLAMA

Od tego czasu ślad po niej zaginął. Pani Dinch w telewizyjnym programie powiedziała, że nie ma pojęcia gdzie teraz jest nastolatka, ale że jest szczęśliwa, że mogła ją chociaż przytulić.

Policja aresztowała także 19-letniego wnuka kobiety – Nathana Elsey’a i zabezpieczyła dom 71-letniej Rosemary Dinch, gdzie dziewczyna była widziana po raz ostatni. Policja obstawiła teren posesji i prowadzi tam czynności śledcze. Sąsiedzi widzieli, jak funkcjonariusze wyprowadzali starszą panią i jej wnuczka. Kobieta, która jest inwalidką i ma rozedmę płuc, porusza się zwykle z pomocą wózka. Teraz policjanci wyprowadzali ją, podtrzymując pod ramiona. Nie miała założonych kajdanek. Jej wnuczek miał ręce skute za plecami.

REKLAMA

Zaginiona dziewczyna cierpiała na epilepsję a także miała ostatnio traumatyczne przeżycie, które mogło wpłynąć na jej stan psychiczny. Dwa dni przed zaginięciem napisała na Instagramie, desperacką wiadomość, że obawia się o swoje bezpieczeństwo. Napisała, że policja mogła monitorować jej telefon i, że może zostać złapana i zamknięta. wiadomość została opatrzona hashtagiem #sexualassault. Obserujący komentowali jej post sugerując, że powinna uciec gdzieś gdzie będzie bezpieczna.

Policja, straż przybrzeżna i setki woluntariuszy bierze udział w poszukiwaniach dziewczyny. Przeczesują lasy, rezerwaty i plaże. Początkowo policja uznawała, że ma do czynienia z ucieczką, podobnie uważała rodzina, apelując za pośrednictwem mediów do Gai, aby się odezwała i potwierdziła że jest bezpieczna. Teraz jednak podejrzewa się morderstwo, mimo, że nie odnaleziono ciała. Starszy oficer śledczy Neil Devoto z Zespołu Śledczego Głównej Policji w Dorset powiedział:

„Minęło prawie tydzień od ostatniej potwierdzonej obserwacji Gaji i od tego czasu nie widziano jej ani o niej nie słyszano. Przejrzeliśmy nagrania monitoringu miejskiego, który obejmuje obszar Swanage, w tym węzły komunikacyjne, i nic nie wskazuje na to, że opuściła ten teren”.

REKLAMA

Do Góry