Polska

PILNE! Strzelanina pod Wrocławiem! Zginął antyterrorysta i bandyta [WIDEO]

REKLAMA

W miejscowości Wisznia Mała doszło dzisiaj w nocy do strzelaniny pomiędzy bandytami a antyterrorystami, którzy próbowali ująć przestepców na gorącym uczynku.

Dwóch bandytów około północy próbowało obrabować bankomat w miejscowości Wisznia Mała. Na miejscu czekali na nich antyterroryści, którzy przystąpili do akcji. Wcześniej bowiem policja ropzpracowała przestępców i wiedziała, gdzie mogą dokonać napadu. Niestety, wywiązała się pomiędzy funkcjonariuszami a dokonującymi napadu bandytami strzelanina.

REKLAMA

Według RMF FM, kiedy antyterroryści przystąpili do akcji i zgodnie z procedurą na początku całej grupy szedł funkcjonariusz z tarczą kuloodporną, a za nim reszta policjantów, wówczas osłaniający napad bandyta otworzył ogień. Siła uderzeń kul z kałasznikowa w tarzę była tak duża, że funkcjonariusz się przewrócił. Kule dosięgły wówczas jego kolegów. Jeden z nich został trafiony w szyję i zginął na miejscu. Trzech pozostałych zostało rannych. Zabity funkcjonariusz osierocił dwójkę dzieci.

Drugi, bandyta, który w trakcie strzelaniny, był w pomieszczeniu z bankomatem, który miał obrabować, poodał się bez walki.

REKLAMA

Źródło: RMF FM

Do Góry