Sport

HIT! Były rywal „Pudziana” stoczył walkę z… niedźwiedziem! [WIDEO]

REKLAMA

Japonia znana jest z dobrej kuchni, sztuk walki i… dziwnych programów rozrywkowych. Te dwa ostatnie punkty udało się połączyć w jedno.

W programie miało dojść do dość niecodziennego i kontrowersyjnego pojedynku. Do walki stanąć miał człowiek i niedźwiedź. Zdecydowano, że rasę ludzką będzie reprezentował w tym starciu Bob Sapp. Amerykanin ma  słabą passę w MMA, ponieważ przegrał 14 z 15 ostatnich pojedynków. Wykorzystał natomiast cały czas dużą swoją popularność w Japonii i wziął udział w tym dziwnym show. Polscy fani mogą go również kojarzyć ze starcia z Mariuszem Pudzianowskim na gali KSW 19 w maju 2012 roku.

REKLAMA

Oczywiście nie była to normalna walka człowieka ze zwierzęciem. W takim pojedynku, mimo świetnych warunków fizycznych i potężnej muskulatury, Sapp raczej by szans nie miał. Pomiędzy nim a niedźwiedziem zamontowano grubą szybę. Starcie podobne było do sumo, a zwyciężał ten, który przepchnie rywala. Żeby zmusić zwierzę do działania, Amerykanin obwieszony był świeżym mięsem.

Okazało się, że niedźwiedź był o wiele silniejszy od „Bestii”. Zawodnik przegrał ze zwierzęciem dwie rundy. Podczas drugiego starcia zwierzę przełamało szklaną barierę, a Sapp musiał salwować się ucieczką. Organizatorom w porę udało się zamknąć niedźwiedzia w klatce.

REKLAMA

Cały ten program pokazuje jednak, że zawodnik mało ma już wspólnego z poważnym sportem i stara się jak najbardziej dorobić przed emeryturą. Są jednak ludzie, którzy chętnie oglądają takie rzeczy.

Do Góry