Polska

Wrocław: Staruszka brutalnie pobita przez policję. Funkcjonariuszy nie ominie kara! [WIDEO]

W lipcu ubiegłego roku doszło do brutalnej interwencji policji na staruszce. Po kilku miesiącach od zdarzenia sprawa w końcu trafi przed sąd, do którego wpłynął akt oskarżenia.

Według informacji zdobytych przez Super Express – kobieta została przyłapana na kradzieży i zatrzymana przez ochroniarza, który wyprowadził ją na zaplecze, do momentu przybycia policji. Jednak kobieta nie wykazywała agresji, cały czas siedziała spokojnie, nie stawiała oporu. Po wymierzeniu „kary” w postaci pobicia, kobieta zostaje brutalnie zatrzymana – policjanci przyciskają ją z całą siłą do ściany. Policjantka przeszukuje torbę zatrzymanej, z której wysypują się artykuły spożywcze. Cały czas widać brutalne zachowanie policjantów, którzy na każdy ruch reagują agresją. Kobieta zostaje w końcu skuta i wyprowadzona.

Super Express zapytał o wydarzenia zarejestrowane na nagraniu rzecznika dolnośląskiej policji.

– Wszczęliśmy postępowanie dyscyplinarne wobec tych funkcjonariuszy. Sprawa będzie wszechstronnie wyjaśniona. Zachodzi tu podejrzenie złamania prawa przez policjantów, dlatego już powiadomiliśmy prokuraturę i biuro spraw wewnętrznych.

Funkcjonariusze, którzy przeprowadzili brutalną interwencje, niedługo po opublikowaniu materiału stracili pracę. To jednak nie koniec. Teraz policjanci za swoje czyny odpowiedzą również przed sądem, do którego wpłynął akt oskarżenia.

Do Góry