Słynny inż. Zięba wyleciał z Polskiego Radia po programie o szczepieniach. „Audycja zagraża zdrowiu odbiorców”

REKLAMA

Inżynier Jerzy Zięba miał do niedawna autorski program „Alfabet Jerzego Zięby” w Polskim Radio Katowice. Program do którego od początku były różnego rodzaju zastrzeżenia, ponieważ tematyka jaką zajmuje się Jerzy Zięba to medycyna naturalna.

Programem zajęła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po tym jak rzekomo miały spływać do niej i władz stacji liczne skargi na treści prezentowane w tym programie. KRRiT wydała nawet opinię z której wynikało, że audycja mogła sprzyjać zachowaniom zagrażającym zdrowiu odbiorców. Zastrzeżenia zostały również sformułowane wobec prowadzącego program Jarosława Krajewskiego. Według Krajowej Rady Jarosław Krajewski „miał nie prowadzić go w sposób obiektywny, a słuchacz mógł mieć wrażenie, że prowadzący podziela opinię zaproszonego gościa”

Reklama

W rozmowie z portalem Wirtualne Media dyrektor programowy Radia Katowice Marek Ciepliński zapewnia, że opinia KRRiT nie miała wpływu na zakończenie współpracy  z inżynierem Ziębą. Stacja zdecydowała się zakończyć ją już na początku czerwca po programie na temat szczepień. Według Cieplińskiego wydźwięk tego programu był taki „jakby pan Zięba namawiał do tego, aby się nie szczepić”.

– Wtedy Zarząd Radia Katowice  podjął decyzję o zakończeniu emisji cyklu „Alfabet Jerzego Zięby”, ponieważ możliwości wynikające z dyskusji na jego temat zostały wyczerpane. Mógłby on wpływać w poważny sposób na decyzje słuchaczy, mające skutki dla ich zdrowia oraz być w sprzeczności z wizerunkiem nadawcy publicznego – powiedział Ciepliński w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Polskie Radio Katowice usunęło również wszystkie nagrania archiwalne audycji jakie były na kanale Youtube.

Rozmowa z inż. Jerzym Ziębą w telewizji wPolsce.pl

Źródło: Wirtualne Media