Sport

Słowacki kolos wyzywał polskich zawodników. Odpowiedział mu były mistrz wagi piórkowej. Będzie walka! [WIDEO]

REKLAMA

Zawodnik KSW wiele razy wzywał polskich fighterów  wagi ciężkiej aby zawalczyli z nim. Chętny jednak okazał się kolos ze Słowacji i wyzwał na pojedynek byłego mistrza kategorii piórkowej.

Artur Sowiński to były mistrz wagi piórkowej w KSW. Walki w jednej kategorii wagowej jednak mu się znudziły. Nie raz wyzywał na pojedynek takich zawodników z wagi ciężkiej. Żaden jednak fighterów nie przyjął  propozycji „Kornika”.  Niespodziewanie odezwał się słowacki zawodnik Lubo Slovik.

REKLAMA

Słowak widocznie dowiedział się o zapędach „Kornika” i jako zawodnik kategorii ciężkiej sam wyzwał go na pojedynek. Nagrał z tej okazji specjalne wideo, na którym widnieją zdjęcia „Popka”, Roberta Burneiki, Tomasza Oświecimskiego i oczywiście Artura Sowińskiego. Slovik wypowiada do każdego z wymienionych fighterów parę nieprzychylnych słów, po czym rozbija ręką arbuzy.

REKLAMA

Oczywiście na odpowiedź Polaka nie trzeba było długo czekać. Okazało się, że Slovik trenuje w Dublinie u dobrego znajomego „Kornika”. Ten więc również nagrał wideo, na którym rozmawia ze wspomnianym trenerem, aby dowiedzieć się jaka jest szansa na to starcie. Po tej rozmowie Sowiński zgodził się na walkę ze Słowakiem.

Gala Cage Ring Championship odbędzie się 21 stycznia w Dublinie. Walka nie będzie toczona jednak na zasadach MMA, tylko K-1. Ustalony również zostanie oficjalny limit umowny tego starcia.

REKLAMA

Do Góry