Sędzia z premedytacją sfaulował zawodnika i… wyrzucił go z boiska! [WIDEO]

Wiele jest kuriozalnych powodów otrzymania czerwonej kartki w meczu. Ten jednak jest naprawdę mocny, ponieważ wina leżała tak samo po stronie piłkarza co sędziego.

W niedzielny wieczór rozegrano mecze 20. kolejki francuskiej Ligue 1. W jednym ze spotkań Nantes podejmowało na własnym stadionie lidera tabeli, czyli PSG. Paryżanie dość szybko wyszli na prowadzenie. W 12. minucie piłkę w siatce gospodarzy umieścił Angel di Maria. Jak się później okazało, była to jedyna bramka w spotkaniu. Praktycznie do końca meczu nic się już nie działo.

Jedyny warty uwagi incydent miał jeszcze miejsce w doliczonym czasie gry. Akcję prowadzili goście, a piłkarze Nantes musieli wracać do obrony. Zawodnik gospodarzy Diego Carlos biegł pod swoje pole karne. Nagle jednak zabiegł mu drogę arbiter spotkania, który potknął się o nogi piłkarza. Sędzia uznał to za celowy atak i leżąc jeszcze kopnął piłkarza. Po wszystkim pokazał Brazylijczykowi drugą żółtą kartkę, co oznaczało dla niego koniec spotkania.

Na nic zdały się protesty piłkarzy. Decyzja sędziego była nieodwołalna i Carlos musiał zejść z boiska. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem PSG 1:0. Paryżanie mają po 20. kolejkach 53 punkty i o 11 punktów wyprzedzają drugie Monaco.