Sport

Rugbysta wyznał, że jest gejem. Został brutalnie pobity! [FOTO]

REKLAMA

Homoseksualizm w sportach ma miejsce. Tacy zawodnicy jednak zazwyczaj ukrywają to przed światem. Pewien rugbysta postanowił jednak zrobić coming out, ale źle to się dla niego skończyło.

Chodzi o sprawę Jonathana Castelariego. Jest on zawodnikiem argentyńskiej drużyny rugby. Jego klub jako pierwszy w Ameryce Południowej zdecydował się na promowanie odmienności seksualnej. Ten ruch ze strony drużyny zachęcił rugbystę do własnego coming outu. Zawodnik postanowił wyjawić światu, że jest gejem. To jednak przyniosło mu problemy.

REKLAMA

Pewnego dnia, podczas kupowania śniadania w barze Casteliari został zaczepiony przez grupę siedmiu mężczyzn. Zaczęli obrażać rugbystę, który akurat był w lokalu z przyjacielem. Pod adresem rugbysty padło wiele obraźliwych tekstów odnośnie jego orientacji seksualnej. Po chwili jednak napastnicy zaatakowali fizycznie dwójkę znajomych. Oboje zostali dotkliwie pobici.

Do sieci trafiło zdjęcie rugbysty, na którym widać odniesione rany. Zawodnik ma mocno poobijaną twarz i opuchnięte oczy. Doznał również rozcięcia w okolicy oka, z którego leciała krew. Póki co, Casteliari przebywa w szpitalu. Za pobitymi mężczyznami wstawiło się argentyńskie środowisko LGBT, które wystosowało specjalne oświadczenie.

REKLAMA

„Towarzyszymy im w tej strasznej chwili i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wymiar sprawiedliwości szybko zareagował i znalazł winnych”

REKLAMA

Do Góry