Sport

Powrót Mameda Chalidowa. Potwierdzono WIELKI pojedynek!

REKLAMA

Na tę informację wielu kibiców polskiego MMA czekało. Mamed Chalidow wraca do klatki KSW. Mistrz wagi średniej nie będzie miał jednak łatwiej przeprawy, ponieważ jego przeciwnikiem również będzie posiadacz pasa.

Chalidow ostatni raz walczył w maju ubiegłego roku na gali KSW 39. Na Stadionie Narodowym w Warszawie Mamed pokonał  aktualnego wtedy mistrza wagi półśredniej Borysa Mańkowskiego. Był to pojedynek dwóch mistrzów KSW w umownej kategorii wagowej. Okazuje się, że tego typu starcia nie znudziły się czeczeńskiemu wojownikowi i szuka kolejnych wyzwań.

REKLAMA

Tym razem padło na Tomasza Narkuna. Mistrz wagi półciężkiej sam jakiś czas temu zaproponował Mamedowi takie starcie. Chalidow spytał się fanów na swoich mediach społecznościowych czy chcieliby takiego pojedynku. W końcu jednak udało się dogadać i do starcia dojdzie. Walka obu czempionów zaplanowana jest na marcową galę KSW 42 w Łodzi. Przeciwnik Czeczena również ostatni raz walczył na KSW 39. Wtedy „Żyrafa” pokonał przez poddanie Marcina Wójcika.

Nie wiadomo jeszcze w jakim limicie wagowym spotkają się obaj panowie. Sam Narkun zapowiadał, że dla takiej walki byłby w stanie zejść poniżej 92 kilogramów.

REKLAMA

Do Góry