Sport

Polscy kibice NAJLEPSI na świecie! Prestiżowy portal nagrodził ich za… [WIDEO]

REKLAMA

Nie od dziś wiadomo, że polscy kibice są jednymi z najlepszych, jak nie najlepszymi kibicami na świecie. Tyczy się to oczywiście również piłki klubowej i to w tej kategorii fani zostali nagrodzeni.

Portal Ultras World  cieszy się dużą popularnością na Facebooku. Ich fanpage śledzi prawie 900 tysięcy fanów. Wrzucane są tam filmiki z opraw i najciekawszych sytuacji ze świata kibicowskiego. Od kilku lat tworzą również ranking najlepszych ultrasów w danym roku. Nie inaczej było i po zakończeniu 2017 roku, a filmik z podsumowaniem pojawił się 9 stycznia.

REKLAMA

Obszerny, ponad 30-minutowy materiał przedstawia 10 najlepszych ekip w 2017. Pokazane są ich najlepsze oprawy i fragmenty dopingu z minionego już roku. W tym prestiżowym zestawieniu znalazły się dwie polskie drużyny. Na 4. miejscu uplasowali się kibice Lecha Poznań. Fanów Kolejorza wyprzedzili jedynie kibice dwóch zagranicznych klubów, Crveny Zvezdy Belgrad i Spartaka Moskwa.

Jedynie dwie zagraniczne, ponieważ na pierwszym miejscu znaleźli się fanatycy Legii Warszawa. „Nieznani Sprawcy” (tak nazywają się ultrasi Legii) nie próżnowali w 2017 roku. Przed końcem roku sami zrobili podsumowanie, z którego wynika, że przez ostatni rok zużyli na oprawy 56 000 kartonów, 1697 sprejów, 4620 środków pirotechnicznych. Oprawy pojawiały się na 11. meczach Legii, a na 17. odpalono pirotechnikę.

REKLAMA

Prócz wspomnianych już ekip Lecha Poznań, Spartaka Moskwa i Crveny Zvezdy Belgrad, legioniści pozostawili w tyle wiele drużyn z całego świata. Do TOP 10 załapali się jeszcze ultrasi Rapidu Wiedeń, Mc Alger, AS Saint-Etienne, Olimpiakosu Pireus, FC Kopenhagi i River Plate, Poniżej przedstawione jest pełne podsumowanie 2017 roku.

Do Góry