Polak trafił do norweskiego więzienia za zabójstwo pedofila. W więzieniu zabił kolejnego!

REKLAMA

Pedofile nie mogą liczyć na taryfy ulgowe ze strony współwięźniów nawet  w norweskich więzieniach. Zwłaszcza jeśli jednym z osadzonych jest Polak, który na nich poluje.

Mowa o 56-letnim Polaku, który odsiaduje wyrok w jednym z norweskich więzień. Kiedy dowiedział się, że do zakładu karnego trafił pedofil, zaczął planować jego zabójstwo. Dopracowanie planu zajęło mu dwa tygodnie. Nawet datę morderstwa zaznaczył sobie w kalendarzu. W końcu, kiedy wszystko miał już rozpracowane zabił współwięźnia nożem. Do zbrodni doszło w lutym ubiegłego roku.

Reklama

W oświadczeniu Polak zaznaczył, że planował jeszcze zabójstwo dwóch więźniów odsiadujących wyrok za molestowanie dzieci. Przyznał również, że swoje polowanie na pedofilów rozpoczął już 20 lat temu. To właśnie za to trafił do więzienia.

W 2014 roku 56-latek zamordował Christiana Borge. Zamordowany był dozorcą na jednym z osiedli w Oslo. Nie była to jednak przypadkowa ofiara. Mężczyzna był recydywistą skazywanym wcześniej właśnie za molestowanie nieletnich. Według śledczych mógł on skrzywdzić około 40 osób. Natomiast przed sądem stawiał się pod siedmioma różnymi nazwiskami.

Polak za to zabójstwo został osądzony 2 lata później. Został wtedy skazany na 17,5 roku więzienia. Teraz za morderstwo w więzieniu doszedł mu kolejny wyrok. W Poniedziałek sąd skazał go na 21 lat więzienia. Taki sam wyrok za masakrę na wyspie Utoya otrzymał Anders Breivik .