Ciekawostki

Upiorna czaszka zmierza w kierunku Ziemi! NASA potwierdza!

REKLAMA

Gigantyczna asteroida o upiornym wyglądzie ludzkiej czaszki zmierza w kierunku Ziemi. I to nie jest pierwszy raz! W Halloween  2015 roku ta sama asteroida pojawiła się na niebie – w odległości 486 tysięcy kilometrów od Ziemi! Naukowcy odkryli jej istnienie zaledwie dwa tygodnie wcześniej, mimo że przelatywała w tak bliskiej odległości.

Asteroida przypomina wyglądem ludzką czaszkę. Ma 625-700 metrów średnicy. W listopadzie 2018 roku ponownie minie Ziemię. Jednak tym razem według szacunków naukowców w dużo większej odległości – 105 razy większej niż odległość księżyca od Ziemi (dla porównania – w 2015 roku odległość na wynosiła 1,3 raza więcej niż z Ziemi na księżyc). Jedyne co pozostaje, to mieć nadzieję, że naukowcy się nie mylą i asteroida nie uderzy w Ziemię. Nawet gdyby wpadła do oceanu mogłaby przynieść wiele szkód na naszej planecie.

REKLAMA

Naukowcy z NASA potwierdzają, że czaszka zbliża się do Ziemi. Chcą wykorzystać ten moment, by zebrać jak najwięcej informacji o asteroidzie. I chociaż najprawdopodobniej nie będą już mieli aż takiej okazji, co w roku 2015 – nadal jest to ostatnia szansa w ciągu najbliższych lat. Po raz kolejny asteroida ma minąć Ziemię dopiero w 2088 roku.

Do Góry