Sport

Piotr Żyła obronił… pracę licencjacką! Teraz będzie studiował z…

REKLAMA

Piotr Żyła to jeden z najlepszych naszych skoczków dziś. Znany jest również ze swoich śmiesznych wypowiedzi czy wpisów, które lekko mówiąc, nie są pisane językiem naukowym. Okazuje się, że reprezentant Polski obronił… pracę licencjacką. Zawodnik postanowił kontynuować naukę i będzie studiował razem z najlepszym polskim piłkarzem.

Nie tak dawno było głośno o tym, że Robert Lewandowski obronił swoją pracę licencjacką na Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. Okazuje się, że na tej samej uczelni studiował również Piotr Żyła. Obaj reprezentanci Polski mieli raczej mało okazji, aby widywać się na studiach ze względu na swoje zawody. Warto dodać, że studia polskiego skoczka trwały… 10 lat. W końcu jednak wszystko się udało i we wtorek również obronił swoją pracę licencjacką. Tytuł pracy brzmiał „Pewność siebie sportowca na podstawie polskiej kadry skoczków”.

REKLAMA

Znany ze specyficznego poczucia humoru Żyła nie ma zamiaru jednak poprzestawać na licencjacie. Już teraz podjął decyzję o rozpoczęciu studiów magisterskich. Okazuje się, że nie będzie jedynym znanym polskim sportowcem na roku. Trafił do tej samej grupy co… Robert Lewandowski.

Do Góry