Polska

Są pierwsze efekty wprowadzenia rejestru pedofilów! Rodzice odkryli, że pedofil pracuje z ich dziećmi!

pedofil

REKLAMA

Od 1 stycznia wprowadzono rejestr przestępców seksualnych, w tym pedofilów. Zmiana wprowadzona przez Ministerstwo Sprawiedliwości ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Osoby skazane prawomocnymi wyrokami za przestępstwa seksualne będą znajdować się w ogólnodostępnej bazie danych, gdzie widać ich dane osobowe oraz zdjęcia.

Dzięki wprowadzeniu rejestru już drugiego dnia rodzicom z jednej z małopolskich miejscowości udało się zidentyfikować pedofila. Okazuje się, że pracował on w… domu kultury, czyli miejscu, do którego często przychodzą dzieci. Teraz zbadane zostanie dlaczego dyrektor miejscowego domu kultury, do pracy z dziećmi zatrudnił kogoś z przeszłością pedofilską i wyrokiem skazującym. Choć pedofil zostanie natychmiast zwolniony, nie wiadomo, jaki będzie dalszy los dyrektora. Dyrektorzy placówek mają obowiązek sprawdzić, czy ich pracownicy znajdują się w rejestrze. Niedopełnienie tego obowiązku jest równoznaczne z karą grzywny, a nawet pozbawienia wolności.

REKLAMA

W sprawie wypowiedział się wiceminister sprawiedliwości.

To pokazuje nam, że rejestr działa, rejestr jest potrzebny i dzięki niemu każdy będzie mógł sprawdzić, czy okolica, w której mieszka, jest bezpieczna, czy jego dzieci są pod właściwą opieką, gdy przebywają w szkole lub w innych miejscach opieki nad dziećmi – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś w wywiadzie dla RMF FM.

REKLAMA

Do Góry