Świat

Absurdalna sytuacja! Nastolatki zostały ukarane za… bujanie się na huśtawce!

REKLAMA

Czego to pewne służby nie zrobią, aby nie uprzykrzyć życia innym. Przekonały się o tym dwie nastolatki, które zostały ukarane przez nadgorliwych służbistów.

Na szczęście tego typu sytuacja nie wydarzyła się w Polsce a we Włoszech. Włoskie media podają, że do kuriozalnej sytuacji doszło w miejscowości Cairo Montenotte niedaleko Savony. W tamtejszym parku bawiły się dwie 14-latki. Dziewczynki postanowiły również pobujać się na huśtawce. Nie wiedziały bowiem, że ta zabawa będzie je słono kosztować.

REKLAMA

Na miejscu znajdowali się tamtejsi strażnicy miejscy. Nie przepuścili okazji i podeszli do nastolatek. Funkcjonariusze zarzucili dziewczynkom złamanie regulaminu placu zabaw. Mówi on jasno, że ze sprzętu mogą korzystać dzieci do lat 12. Jakby tego było mało, 14-latki bujały się razem na jednej huśtawce, co oczywiście również jest zabronione.

Strażnicy nie mieli zamiaru jedynie pouczyć dziewczynek. Nałożyli na nie mandaty w wysokości 170 euro. Oczywiście karę będą musieli zapłacić rodzice nastolatek, którzy byli mocno zdziwieni taką decyzją funkcjonariuszy.

REKLAMA

Do Góry