Napad jak z filmu na salon jubilerski w galerii handlowej „Arkadia”! Policja szuka tego mężczyzny [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Ten napad wygląda tak jakby złodziej wręcz inspirował się filmami gangsterskimi. Policja udostępniła wizerunek podejrzanego i prosi o pomoc w jego poszukiwaniach.

Reklama

Na stronie internetowej warszawskiej, śródmiejskiej policji pojawił się komunikat, że policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą czynności w sprawie włamania do salonu jubilerskiego. Salon znajduje się na terenie Galerii Handlowej w Warszawie przy Al. Jana Pawła II 82, czyli w popularnej „Arkadii”. 

Łup o wartości 700 tys. złotych nie dostał się w ręce złodzieja w łatwy sposób. Nie był też dziełem przypadku, czy zwykłego napadu z bronią w ręku. Złodziej miał plan, Aż trudno uwierzyć, że coś takiego rzeczywiście miało miejsce w Polsce, bowiem tego typu akcje raczej znane są z filmów kryminalnych i sensacyjnych. Tymczasem to wydarzyło się w rzeczywistości kilka dni temu w Warszawie w nocy z 27 na 28 listopada.

Napad jak z filmu

Jak wynika bowiem z ustaleń policjantów podejrzany o napad mężczyzna, widoczny na zdjęciu, dostał się do salonu drogą wentylacyjną znajdującą się w podwieszanym suficie! Po tym jak już znalazł się w salonie jubilerskim  wyjął z biurka znajdujący się tam klucz od skarbca. I już później bez problemów ukradł biżuterię i zegarki warte ponad 700 tys. zł. Złodziej zrobił napad jak z filmu, ale chyba zapomniał o tym, że również na filmie nie zawsze zbrodnia uchodzi na sucho, a policjanci również potrafią łapać zlodziei w świecie rzeczywistym, a nie tylko tym fikcyjnym. Mężczyzna został więc wytypowany jako podejrzany napadu na podstawie monitoringu zainstalowanego z sklepie jubilerskim.

Policja prosi o pomoc

Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanego lub miejsca jego obecnego pobytu proszone są o pilny kontakt z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12 w Warszawie lub przy ulicy Wilczej 21. Informacje można przekazać dzwoniąc na numery telefonów 22 603 83 92; 22 603 61 55, lub całodobowy nr oficera dyżurnego 22 60 391 50 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: komendant.krp1@ksp.policja.gov.pl .