Magda Gessler pójdzie siedzieć? Grożą jej 2 lata więzienia – alarmuje tabloid

REKLAMA

Wydaje się, że to błaha sprawa, a tymczasem może się okazać, że Magda Gessler może mieć problemy z wymiarem sprawiedliwości po ostatnim odcinku „Kuchennych rewolucji”.

Wszystko przez to, że wystąpiła w stroju na którym widniały elementy kojarzącej się jednoznacznie z ustrojem komunistycznym. Tabloid Super Express przy tej okazji przypomina jakie prawo mogła naruszyć w tym zakresie restauratorka. „Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” – tak brzmią zapisy prawa, które miała nieświadomie naruszyć Magda Gessler.

Reklama

Nieświadomie, bo jak się sama tłumaczy w rozmowie z portalem Lelum.pl kompletnie nie zauważyła symboliki, którą wypatrzyli potem widzowie:

– Jestem przedstawicielka świata kulinarnego, więc proszę mnie nie prowokować pytaniami na tematy polityczne i kurtki, którą założyłam podczas odcinka. Zaangażowanie w jego produkcję i tempo pracy nie pozwoliło mi nawet dojrzeć tego znaku.

A chodzi konkretnie o symbol sierpa i młota. Tego symbolu Magda Gessler nie zauważyła na swojej kurtce mimo że jest to symbol sporych rozmiarów, bo zajmuje cały tył kurtki w jakim Gessler wystąpiła w programie w którym dokonywała „rewolucji” w Sieradzu, w restauracji „Sielsko anielsko”. Trudno też uwierzyć, że taka symbolika pojawiła się na kurtce, w programie który ma w tytule słowo ‚rewolucje”, przypadkowo. Cóż, Magda Gessler zawsze może się jeszcze tłumaczyć, że nie widziała co ma na kurtce, bo przecież nie ma oczu z tyłu głowy. Ciekawe teraz czy rzeczywiście sprawa znajdzie finał w sądzie.

Magda Gessler w kontrowersyjnej kurtce z sierpem i młotem na plecach w programie „Kuchenne rewolucje”. Foto: screen Player.pl