Świat

Łamiące serce nagranie. Poszedł kupić jedzenie dla bezdomnych. To ostatnie nagranie, na którym widać go żywego [WIDEO]

REKLAMA

15-letni Jason Abraham z Wielkiej Brytanii miał wielkie serce. Policja udostępniła nagranie z kamery w markecie, na którym widać, jak chłopak kupuje torbę jedzenia.

Chwilę później nastolatek zakupy rozdzielił między potrzebujących. Jednak za tym nagraniem pięknego gestu stoi ogromna tragedia. To było ostatnie nagranie, na którym widać chłopaka żywego.

REKLAMA

Nagranie zarejestrowano w markecie w miejscowości Waltham Cross, w hrabstwie Hertfordshire, około godziny 16:40, 7 grudnia. Chłopiec należał do kościelnej wspólnoty – kupował chleb, aby wraz ze swoją mamą zrobić z niego kanapki dla bezdomnych. Niecałe cztery godziny później już nie żył. Zdążył dotrzeć do kościoła i podzielić się z potrzebującymi. Gdy wracał około godziny 20:30 z kościoła otrzymał telefon i zawrócił. Wtedy został napadnięty. Napastnik zadał mu cios nożem. Umierającego Jasona odnalazł jego własny brat. Niestety na pomoc było za późno. Zginął na miejscu, mimo próby podjęcia ratowania życia przez brata, a następnie ratowników medycznych. O 22:15 stwierdzono zgon.

REKLAMA

Policja udostępnia nagranie, na którym widać chłopaka, jak kupuje pieczywo. Policjanci mają nadzieję, że odnajdą jakichkolwiek świadków zdarzenia. Z miejsca zbrodni miała uciec grupa nastolatków. Policjantom udało się w sprawie aresztować 14-latka, który został oskarżony o morderstwo, jednak śledztwo jest w toku, stąd apel policji o pomoc.

Do Góry