Świat

Kazali mu przepraszać za to, że jest… gejem. Teraz ściga ich policja!

REKLAMA

Brytyjska policja poluje na dwóch mężczyzn, którzy w londyńskim metrze napadli na nastolatka i zmuszali go do przepraszania za to, że jest gejem. Ponieważ atak został zaklasyfikowany jako homofobiczny, policja bardzo przykłada się do odnalezienia i ukarania sprawców.

19 latek podróżował pociągiem pomiędzy West Ham i North Greenwich wraz z przyjaciółmi, 21 października około godziny 23. Mieli na sobie niecodzienne ubrania, bo wybierali się na pewien ivent. Podejrzani mężczyźni wsiedli na stacji West Ham i od razu rozpoczęli słowne zaczepki. Byli wulgarni i używali „homofobicznych” obraźliwych określeń. Z czasem doszło do eskalacji agresji i jeden z napastników powalił ofiarę na ziemię i zaczął dusić. Drugi w tym czasie zabrał mu telefon i groził nożem.

REKLAMA

Mężczyźni domagali się aby nastolatek publicznie przeprosił za bycie gejem. Wreszcie puścili go i oddali mu telefon, ale nadal nie przestawali obrażać jego i jego przyjaciół. Jedna z nich, 25 letnia kobieta, została odepchnięta i uderzona. Sprawcy opuścili pociąg w North Greenwich. Policja udostępniła zapis z monitoringu w metrze i apeluje do świadków zdarzenia o pomoc w identyfikacji napastników. „Przestępstwa z nienawiści nie będą tolerowane przez brytyjską policję transportową. Wierzymy, że każdy ma prawo do bezpiecznego podróżowania.”- podano w oświadczeniu.

Do Góry