Sport

Wszystko jasne! Rosja ZDYSKWALIFIKOWANA!

REKLAMA

Przez ostatnie dni trwały rozmowy, ale już teraz wszystko wiadomo. Rosja została zdyskwalifikowana i nie jedzie na wielką imprezę!

We wtorek po długich obradach podjęto ostateczną decyzję odnośnie startu reprezentacji Rosji na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Powodem tak drastycznej decyzji jest notoryczne naruszanie w tym kraju prawa antydopingowego. Jest to pierwszy tego typu przypadek w historii. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy rosyjskich sportowców podczas olimpiady. Będą mogli startować, ale pod neutralną flagą. W przypadku zwycięstwa jednego z nich nie zostanie odegrany rosyjski hymn.

REKLAMA

Oczywiście tacy zawodnicy czy zawodniczki będą musiały spełnić pewne warunki. Przede wszystkim muszą udowodnić to, że są czyści nie wspomagają się niedozwolonymi środkami. Ich nazwiska nie mogą również pokrywać się z tymi, które znajdują się na liście komisji. Są tam osoby, które najmocniej brały udział w niedozwolonym procederze.

Oprócz sportowców ukarani zostali również politycy. Rosyjski minister sportu Witalij Mutko otrzymał dożywotną dyskwalifikację z igrzysk olimpijskich.  Nie może on być obecny na żadnej imprezie olimpijskiej. Inni członkowie ministerstwa nie mogą za to pojawić się na igrzyskach w Pjongczangu.

REKLAMA

Do Góry