Sport

Francja: Kibice cieszyli się po zdobytej bramce. Nagle wydarzyło się coś strasznego!

REKLAMA

Takie wypadki, na tak wysokim szczeblu rozgrywkowym nie zdarzają się zbyt często. Tym razem jednak doszło do groźnego incydentu, w którym ucierpiało wiele osób.

REKLAMA

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło podczas spotkania Ligue 1. pomiędzy Amiens i Lille.  Goście wyszli na prowadzenie w 16 minucie spotkania. Wtedy w sektorze przyjezdnych wybuchła wielka radość. Kibice zaczęli zbiegać, aby być jak najbliżej cieszących się piłkarzy. Niestety pod dużym naporem nie wytrzymała barierka ochronna oddzielająca fanów od boiska.

Kibice gości runęli na ziemię z dość dużej wysokości. W tym wypadku ucierpiało conajmniej 29 kibiców. Stan pięciu z nich jest poważny. Jak zapewniają lekarze, ich życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo. Prokuratura zajęła wszczęła śledztwo w tej sprawie. Winnym zostaną postawione zarzuty nieumyślnego spowodowania ran i uszkodzeń ciała.

REKLAMA

Po tym zdarzeniu arbiter od razu przerwał grę. Postanowiono również, że mecz nie zostanie wznowiony. Spotkanie będzie dokończone w innym terminie.

Do Góry