Od dzisiaj policjanci nie będą wlepiać mandatów tylko pouczać

REKLAMA

Właśnie dzisiaj rozpoczyna się akcja protestacyjna funkcjonariuszy policji, którzy domagają się spełnienia ich żądań finansowych i poprawy warunków pełnienie obowiązków służbowych.

Służby mundurowe nie mogą podejmować działań strajkowych. Zobowiązane są do pełnienia swoich obowiązków. Dlatego też policjanci muszą szukać innych form protestu. Ponieważ nie powiodły się dotychczasowe negocjacje dotyczące podwyższenia płacy policjantów ci od dzisiaj podejmują akcję protestacyjną.

Reklama

Dlatego od dzisiaj policjanci nie będą karali mandatami za różnego rodzaju wykroczenia. Będą natomiast pouczali np. kierowców, którzy przekroczą niedozwoloną prędkość.

Jednak jak podkreślił w rozmowie z Super Expressem przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, Rafał Jankowski:
– Gdy będzie dochodziło do burd czy kradzieży w sklepie, policjanci będą reagować, na pewno nie skończy się na pouczeniu.

Można się więc z tych zapowiedzi domyślić, że również na drodze policjanci z drogówki nie będą raczej pobłażliwi dla tych kierowców, którzy w rażący sposób będą przekraczali przepisy ruchu drogowego, co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników drogi.