Sport

W znanym klubie żartują sobie z… czarnoskórych piłkarzy?! „Zobaczcie, jak czekoladki rozpuszczają się na słońcu”

UEFA przeczulona jest na każde zachowanie, które mogłyby nosić znamiona rasizmu. Zobaczymy czy federacja ukaże znany piłkarski klub za filmik umieszczony w internecie.

W Europie Zachodniej każdy musi uważać na to co mówi, aby nikogo nie urazić. Tego typu sprawami nie przejmują się ewidentnie w Rosji. Potwierdza to nagranie z obozu przygotowawczego Spartaka Moskwa. Nagrywający materiał z treningu żartuje z czarnoskórych piłkarzy nazywając ich… „czekoladkami”.

Na nagraniu widać rozgrzewających się czarnoskórych zawodników Spartaka. Byli tam między innymi Luiz Adriano i Quincy Promes. Nagle nagrywający ich mężczyzna postanowił zażartować sobie. Widząc piłkarzy ćwiczących w słońcu powiedział „Zobaczcie, jak czekoladki rozpuszczają się na słońcu”. Tak też został podpisany filmik i wstawiony na oficjalnego Twittera drużyny.

Oczywiście w zachodnich mediach wybuchła burza. Przecież nie można żartować sobie z osób o innym kolorze skóry, nawet kiedy oni nie mają nic przeciwko temu. Na nagraniu widać, że zawodnicy zamiast się oburzyć, śmieją się. Wpis wraz z filmem szybko zniknął jednak z Twittera.

Do Góry