Chojnice: Razem mają ponad 130 lat. Swój spór rozwiązali w… ringu! [WIDEO]

REKLAMA

Takie walki nie zdarzają się zbyt często. W Chojnicach na przeciw siebie stanęli zawodnicy, którzy łącznie mają ponad 130 lat!

Reklama

Do historycznego starcia doszło 30 września w Chojnicach. Licznie zgromadzeni kibice mieli okazje zobaczyć w ringu prawdziwych weteranów. Na przeciw siebie stanęli Bogdan Gruchała (62 lata) i Kazimierz Poteracki (72 lata). Obaj panowie od lat toczyli spór o to, który z nich jest lepszym pięściarzem. W końcu jednak przyszedł czas aby słowa przerodziły się w czyny.

Walka weteranów była zakontraktowana na 3 rundy po 3 minuty. Obaj panowie od pierwszego gongu pokazali, że traktują to starcie bardzo poważnie. Nie było mowy o taryfie ulgowej. 10 lat młodszy Gruchała radził sobie o wiele lepiej i kilkukrotnie posłał swojego rywala na deski. Ten jednak nie poddawał się i za każdym razem wstawał.

Ostatecznie walka potrwała pełen dystans, co było nie lada wyczynem.  W takim wypadku werdykt mógł być jednomyślny. Pięści obu zawodników poszybowały do góry, co oczywiście oznaczało remis. Kibice oczywiście nagrodzili pięściarzy gromkimi brawami.