Polska

Chciał karać księży, którzy są przeciwko przyjmowaniu uchodźców. Kolejny kontrowersyjny pomysł Prymasa Polski!

REKLAMA

Prymas Polski nie przestaje szokować. Jeszcze nie ucichły echa jego niefortunnej wypowiedzi o suspendowaniu księży będących przeciwnych imigrantom, a już mamy nowe rewelacje.

Arcybiskup Wojciech Polak ma zamiar świętować 500 lecie rozłamu, jakiego dokonała rewolucja protestancka w Kościele. Żeby było bardziej uroczyście będzie świętował w towarzystwie Hanny Gronkiewicz Walz i niemieckiej biskupki luterańskiej Margot Käßmann, znanej z ostrej krytyki Watykanu. Biskupka „zasłynęła” także jazdą po pijaku i głośnym rozwodem ze swoim mężem, więc nie wydaje się odpowiednim towarzystwem dla katolickiego biskupa.

REKLAMA

Obie kobiety znajdą się obok prymasa w Komitecie Honorowym Obchodów 500 lecia Reformacji. Sprawą zainteresował się ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski, który na swoim profilu Facebookowym napisał: „Udział w tym Komitecie naraża więc na szwank powagę urzędu Prymasa Polski.

Nie ma wątpliwości, że wielcy poprzednicy ks. Prymasa Wojciecha Polaka, kardynałowie August Hlond i Stefan Wyszyński w tej sprawie zajęliby jednoznaczne stanowisko.” Ks Isakowicz Zaleski przypomniał, że reformacja zapoczątkowała tragiczny rozłam w Kościele.

REKLAMA

Do Góry