Świat

(18+) Naga feministka na ulicy Kijowa! Co miała do przekazania światu? [WIDEO]

REKLAMA

Naga protestująca kobieta, z nagryzmolonym na swoim ciele przekazem dla prezydenta Ukrainy, przez dłuższy czas szokowała przechodniów na ulicy Kijowa. 36-letnia Aleksandra Niemczynowa, w tak niecodzienny sposób, chciała powiedzieć prezydentowi:” sp…laj”.

Trudno powiedzieć, czy ta wiadomość dotarła do Poroszenki, bo interweniowali strażnicy, którzy próbowali kobietę obezwładnić. Protestująca nie miała jednak zamiaru poddać się bez walki. Do zdarzenia doszło przed ukraińskim parlamentem, w prowizorycznym miasteczku namiotowym zbudowanym przez przeciwników obecnego prezydenta. Wiadomość wypisana na ciele kobiety skierowana była nie tylko do prezydenta Poroszenki, ale także do jego głównego politycznego oponenta – Michaiła Saakaszwilego. Niemczynowa jest zdania, że obaj panowie niszczą kraj. Kobieta rozebrała się, aby zrekonstruować znany rosyjski, socjalistyczny posąg: „Dziewczyna z wiosłem”. Kiedy na miejscu pojawiła się policja, kobieta zdążyła już założyć bieliznę. Została aresztowana i będzie przesłuchana. Najprawdopodobniej zostanie oskarżona o chuligański wybryk, za co grozi grzywna w wysokości 300 hrywien.

REKLAMA

Alisa Vinogradova z grupy Femen, która brała udział w demonstracji, powiedziała MailOnline:

Celem protestu było zwrócenie uwagi na cyrk polityczny realizowany przez Saakaszwilego i Poroszenkę. Obaj nie dbają o Ukrainę czy Ukraińców, dbają tylko o swoje własne ambicje.

REKLAMA

Nagi protest miał odbył się w tym samym miejscu, gdzie dzień wcześniej doszło do starć zwolenników Saakaszwilego z policją. Władze ukraińskie twierdzą, że Saakaszwili, były gubernator Odessy, który przegrał z Poroszenką, zmawia się z ukraińskimi biznesmenami, by obalić prezydenta.

Do Góry