Świat

13-latka odebrała sobie życie. Wszystko przez… wpisy w internecie

REKLAMA

Nękanie w mediach społecznościowych zbiera swoje żniwo w Stanach Zjednoczonych. Kolejna nastolatka odebrała sobie życie, bo nie mogła dłużej znieść hejtu w internecie.

13-letnia Rosalie Avila z Riverside Couny, powiesiła się po latach prześladowań. . Dziewczynka zostawiła list pożegnalny, w którym wyjawiła, że już dłużej nie ma siły. Jej ojciec twierdzi, że nawet po tej tragedii, napastliwe wpisy nie ustają. Jej szkolni koledzy nie przestają się z niej wyśmiewać, zamieszczając obraźliwe teksty i zdjęcia jej twarzy obok grobu, szydząc z jej śmierci.

REKLAMA

Ojciec dziewczynki jest załamany po stracie córki, a dodatkowo czuje się urażony wpisami w internecie. „To nie jest zabawne, to chore i bezduszne, żeby tak robić” – powiedział. Rodzice poinformowali o wszystkim dyrekcję szkoły, ale czują, że to nie wystarczy. Przypuszczają, że chociaż osoby, które w sprawę były zamieszane, zostały zawieszone w prawach ucznia, wkrótce powrócą do szkoły i będą nękać kogoś innego.

Rodzice twierdzą, że problem nękania w mediach społecznościowych jest coraz groźniejszy. Zgłosiło się do nich kilkadziesiąt osób, które mają podobny problem w swoich środowiskach. Państwo Avila radzą wszystkim nieletnim, których problem dotyczy, aby się nie bali i zgłaszali wszystko dorosłym. Apelują także do rodziców aby sprawowali większą kontrolę nad tym co robią ich dzieci w internecie, jeżeli nie chcą aby doszło do kolejnej tragedii.

REKLAMA

Do Góry